Scores & Stats

High school results - October 26

Boys soccer

MISSOURI DISTRICTS

CLASS 4, DISTRICT 16

Today's games

Oak Park vs. SJ Central, 5 p.m.

Staley vs. Park Hill, 7 p.m.

Wednesday’s game

Oak Park-SJ Central winner vs. Staley-Park Hill winner, 5 p.m.

CLASS 4, DISTRICT 15

Tuesday’s games

Park Hill South vs. North Kansas City, 5:30 p.m.

Liberty vs. Liberty North, 7:30 p.m.

Thursday’s game

Park Hill South-North Kansas City winner vs. Liberty-Liberty North winner, 6 p.m.

CLASS 4, DISTRICT 14

Tuesday’s games

Blue Springs South vs. Fort Osage, 5 p.m.

William Chrisman vs. Blue Springs, 7 p.m.

Thursday’s game

Blue Springs South-Fort Osage winner vs. William Chrisman-Blue Springs winner, 6 p.m.

CLASS 4, DISTRICT 13

Today's games

Raytown vs. Truman, 5 p.m.

Rockhurst vs. Ruskin, 7 p.m.

Thursday’s game

Raytown-Truman winner vs. Rockhurst-Ruskin winner, 6 p.m.

CLASS 4, DISTRICT 12

Today's games

Lee’s Summit vs. Raymore-Peculiar, 5:30 p.m.

Lee’s Summit North vs. Lee’s Summit West, 7 p.m.

Wednesday’s game

Lee’s Summit-Raymore-Peculiar winner vs. Lee’s Summit North-Lee’s Summit West winner, 7 p.m.

CLASS 3, DISTRICT 16

Tuesday’s games

Smithville vs. SJ Benton, 5 p.m.

Platte County vs. SJ Lafayette, 6:45 p.m.

Thursday’s game

Smithville-SJ Benton winner vs. Platte County-SJ Lafayette, 6 p.m.

CLASS 3, DISTRICT 15

Today's games

Van Horn vs. Excelsior Springs, 5 p.m.

Kearney vs. Winnetonka, 6:30 p.m.

Wednesday’s game

Van Horn-Excelsior Springs winner vs. Kearney-Winnetonka winner, 5 p.m.

CLASS 3, DISTRICT 14

Today's games

Harrisonville vs. Grandview, 5:30 p.m.

Belton vs. Raytown South, 7:30 p.m.

Wednesday’s game

Harrisonville-Grandview winner vs. Belton-Raytown South winner, 6 p.m.

CLASS 3, DISTRICT 13

Tuesday’s games

Smith-Cotton vs. Warrensburg, 5:30 p.m.

Grain Valley vs. Marshall, 7:30 p.m.

Thursday’s game

Smith-Cotton-Warrensburg winner vs. Grain Valley-Marshall winner, 6 p.m.

CLASS 2, DISTRICT 15

Today’s games

St. Pius X vs. Northeast, 5 p.m.

Lincoln Prep vs. East, 7 p.m.

Wednesday’s game

St. Pius X-Northeast winner vs. Lincoln Prep-East winner, 7 p.m.

CLASS 2, DISTRICT 14

Tuesday’s games

Pembroke Hill vs. Southwest ECC, 4:30 p.m.

Alta Vista vs. Cristo Rey, 6 p.m.

Thursday’s game

Pembroke Hill-Southwest ECC winner vs. Alta Vista-Cristo Rey winner, 6 p.m.

CLASS 2, DISTRICT 13

Tuesday’s games

Center vs. Oak Grove, 5:30 p.m.

O’Hara vs. Pleasant Hill, 7:30 p.m.

Thursday’s game

Center-Oak Grove winner vs. O’Hara-Pleasant Hill winner, 6 p.m.

CLASS 1, DISTRICT 8

Tuesday’s game

Bishop LeBlond vs. KC Lutheran, 6:30 p.m.

Thursday’s game

Barstow vs. Bishop LeBlond-KC Lutheran winner, 6:30 p.m.

CLASS 1, DISTRICT 7

Today’s games

Summit Christian vs. Green Ridge, 4 p.m.

St. Paul Lutheran vs. La Monte NW, 4 p.m.

Thursday’s game

Summit Christian-Green Ridge winner vs. St. Paul Lutheran-La Monte NW winner, 4 p.m.

  Comments